Peeruvalgel lugemisest e-raamatuni!

kodutehnikaVarem küüriti riideid käsitsi, külmkapiks oli eeskotta asetatud ämber, pimeda aja meelelahutusena sai õlilambi abiga uurida piiblit ning kiireim viis toitu kuumutada polnud mitte mikrolaineahju kasutamine, vaid ahju alla tule tegemine. Nüüdse kodutehnika eellased on meie endi esivanematega aastasadu koostööd teinud. Kaasaegsemad masinad, mis töötavad elektri või gaasi abil, tulid igapäevasesse kasutusse aga alles XX sajandil. Esimesteks olid pesumasinad ja õmblusmasinad.

Aeg on aga edasi läinud. Kodutehnika, mis XX sajandi jooksul oli viimane mood ja mille kasutamist naabrid vaatama tulid, sobib praegusel ajal vaid ideaalseks muuseumieksponaadiks.Kodutehnika, mis alles möödunud sajandi keskpaigas oli viimaseks moeks, on hetkel kõige ideaalsem prügimäel. Võrreldes esimeste mudelitega, on oluliselt arenenud nii väljanägemine aga ka töökindlus. Moodsa pesumasina kasutamine on hoopis omamoodi: ei mingit rulli, vaid tsentrifuug.

Eelpool kirjutatud näide on üks lihtsamaid. Vaadates nüüd muutusi disaini juures, ei saa kindlasti ei üle ega ümber integreeritud kodutehnikast. Kodutehnika pole enam alati silmatorkav, vaid on asetatud muu mööbli sisse.

Muidugi on kasutajal võimalik endale parim stiil  valida.

Kõige moodsaim lähenemine kodutehnika juures on aga nuti-kodutehnika. Olemas on saunad, mille saad juba kodu poole sõites soojenema lülitada ja telerid, mille programme saad vahetada žestide abiga ning mis suudavad pakkuda ka 3D pilti

Kõige uuemad kodutehnika mudelid on kasutusel juba ka kodudes ja töökohtades. {Eesti suurim veebipood 1a.ee müüb televiisoreid, mis suudavad ära õppida kasutajate individuaalsed eelistused, mida on võimalik juhtida ka sõnade ning žestidega ja mille ühendamine muude nutiseadetega mugavaks kasutamiseks on vaid sekundite küsimus. Kuigi praegu ei ole sellised mudelid veel kõige odavamad, siis arvestades kodus kasutatava tehnika arenemise kiirust, on varsti need kättesaadavad palju rohkematele inimestele

Tänu tehnikafirmade esitlustele saame vihjeid, mis meid ees ootab: Telerite valdkonnast on tulekul puutetundliku ekraaniga plasmatelerid ja 3D pilt, mis ei nõua prillide kasutamist. Külmkappidele tuleb juurde ekraan, kust saab vaadata ideed õhtusöögiks, mis kuvatakse vastavalt külmkapis olevale toidule. Pliitidele lisatakse WiFi, nii et ahjuprae valmimist saab jälgida hoopis oma nutitelefoni vahendusel, mitte ise ninapidi ahju juures oodates. Ja need on vaid mõned üksikud muudatused!

Otse loomulikult on kodutehnika teinud läbi tohutu arengu ning loodud on masinaid, millest tänapäeva vanaema ja vanaisa noorena unistadagi ei osanud. Õnneks ei pea kartma, et nüüd ongi haripunkt saavutatud.