Peeruvalgel lugemisest e-raamatuni!

kodutehnika 1aVarem küüriti riideid veel ilma masinata, külmkapiks oli külma vette pandud, talvise meelelahutusena sai küünla abil lugeda raamatut ning parim moodus sööki soojendada ei olnud mikrolaineahju kasutamine, vaid pliidile tule tegemine. Nüüdse kodutehnika eellased on meie endi esivanematega aastasadu koostööd teinud. Nüüdsed masinad, mis töötavad elektri või gaasi abil, tulid igapäevasesse kasutusse aga alles XX sajandil. Algseteks olid boilerid ja külmkapid.

Praeguseks on paljugi muutunud. Kodutehnika, mis möödunud sajandi keskel oli viimane mood ja mille töötamist sõbrad ja sugulased uudistama tulid, sobib praegusel ajal vaid muuseumisse.Kodumasin, mis alles eelmise sajandi keskpaigas oli viimaseks moeks, on hetkel kõige ideaalsem prügimäel. Võrreldes vanimate mudelitega, on oluliselt muutunud nii kodutehnika disain kui ka kasutusmugavus. Uue pesumasina kasutamine on hoopis teine tera: 8-tunnise pesupesemispäeva asemel võib pesumasina reguleerida selliselt, et see hakkab määratud kellaajal tööle ja kasutajal jääb üle vaid sobival ajal riided sisse panna ja hiljem välja tõsta.

Eelpool toodud näide on üks tavalisemaid. Heites pilgu ka kodutehnika väljanägemise muutumisele on selge, et oma osa on selles ka integreeritud kodutehnikal. Lihtsalt seletades, on praegusel ajal võimalus valida, kas tahad, et kodutehnika püüaks pilku või oleks tähelepandamatu.

Muidugi mõista on see ostja otsustada, milline võimalus talle rohkem meeldib.

Tulevik on tegelikult nüüdseks siin. Olemas on saunad, mille saad alles kodu poole sõites soojenema lülitada või televiisorid, mille kanaleid saab vahetada liigutuste abiga ning mis suudavad pakkuda ka 3D pilti

Võib küll jääda mulje, et säärased tehnikaimed on kättesaadavad üksnes üksikutele valitutele kuskil kaugel, kuid reaalsus on teine. {Eesti suurim internetipood 1a.ee pakub telereid, mis suudavad ära õppida kasutajate isiklikud eelistused, mida saab juhtida ka sõnade ning liigutustega ja mille ühendamine teiste nutiseadetega kiireks kasutamiseks on vaid minutite vaev. Kuigi hetkel pole säärased veel kõige odavamad, siis arvestades kodutehnika arengu kiirust, on varsti need kättesaadavad suuremale osale turust.

Vaadates aga veelgi kaugemale, näeme kodutehnikat, mis on juba loodud kuid mis on hetkel saadaval messidel ja ei ole veel kodudes üldse levinud. Telerite valdkonnast on tulekul puutele reageeriva ekraaniga plasmatelerid ja 3D pilt, mis ei nõua prillide kasutamist. Külmkappidele lisandub tabloo, kust saab näha retsepti, mis kuvatakse vastavalt külmkapis olevale toidule. Pliitidele lisatakse WiFi, nii et söögi valmimist saab vaadata näiteks oma nutitelefoni vahendusel, mitte ise ninapidi ahju juures oodates. Mainitud on vaid mõned üksikud muudatused!

Selge on see, et koos muude valdkondadega on tohutult uuenenud ka kodutehnika. Lubada saab, et on veel ikka veel inimesi, kes suudavad huvitavaid ja vajalikke ideid kirja panna ning neid, kes kasutusele võtta.

Vaata veel infot- http://www.1a.ee/vaike_kodutehnika