MILLE POOLEST ERINEVAD KLASSIKALISED JA NUTITELEFONID?

mobiiltelefonid e pood 1a.eeMobiiltelefonide valik on tänapäeval väga suur – alates klassikalistest telefonidest kuni puutetundlike ekraanidega nutitelefonide ning väga suurte ekraanidega nutitelefonideni.

Mobiilide kõige tähtsamad näitajad võib laias laastus kategoriseerida järgmiselt – välimus (ekraani suurus, telefoni tüüp, kaal), võimsus (protsessor, mälumahud) ja lisavõimalused (operatsioonisüsteemi liik, kaamera).

Mobiiltelefonid erinevad teineteisest  oma konstruktsiooni poolest ning neid annab liigitada järgmiselt: klassikaline klahvidega tüüp, klappkonstruktsiooniga tüüp, liugurkonstruktsiooniga tüüp ja puutetundliku ekraaniga tüüp. Tänapäeval on populaarsed puute-ekraaniga nutitelefonid, mis on samalaadsed arvutitega – need telefonid võimaldavad dokumentidega töötada, internetti pääseda, neisse saab programme alla laadida, neis on pildistamiseks ja filmimiseks kaamera.

Välimuselt võivad telefonid olla erineva kaalu, värvi ja kujundusega. Klassikalist, klapiga ja liugurtelefonidel on ekraani suurus väike (1,4–2,2 tolli). Puutetundlike ekraanidega telefonide ekraanid on suuremad (2,4–6,3 tolli) tänu virtuaalklaviatuuri kasutamisele klahvistiku asemel. Mobiiltelefoni raskus jääb tavaliselt vahemikku 79,5–170 g. Mobiiltelefoni korpuse värv on tavaliselt must, valge või metallik, kuid saadaval on ka muid värve või mitmevärvilisi korpusi.

Nutitelefonides on kasutusel operatsioonisüsteemid ning seegi võib valiku tegemisel oluliseks osutuda. Turul domineerivad praegu Apple’i iOS, Google’i Android ja Microsofti Windows. Nimetatud operatsioonisüsteemidega seadmete jaoks on võimalik internetist alla laadida spetsiaalselt nende süsteemide jaoks loodud rakendusi.

Puutetundliku ekraaniga mobiiltelefoni puhul on määravaks näitajaks ekraani suurusele lisaks ka ekraani eraldusvõime (alates 128 x 48 kuni 768 x 1280). Mida suurem on resolutsioon, seda detailsemalt suudab seade näidata visuaalmeediafaile.

Protsessori võimsus on suurem nutitelefonidel, kuna seadmega võidakse avada suuremahulisi faile (nt meedia) või käitada korraga mitut rakendust.

Nutitelefonidel on sisseehitatud mälu (8 kuni 32 GB) ja paljudel versioonidel on seda võimalik suurendada Micro-SD-kaardiga (kuni 64 GB).

Mobiiltelefonil kaamera olemasolu võib juba üpris tavaliseks lugeda. Kallimatel mudelitel on nii tagumine kui ka eesmine kaamera, lihtsamatel mudelitel vaid tagumine kaamera. Põhikaameraks olev tagumise kaamera sensori suurus võib olla kuni 41 MP, täiendava kaamera ehk eesmise kaamera oma aga kuni 5 MP.

Mobiiltelefoni puhul on mõttekas, et seadmel oleks peamised juhtmeta ühenduse loomise võimalused, nagu Bluetooth, WiFi, 3G, ning vajalikud pordid.

Veebipoes müüakse erinevate tootjate (Apple, Samsung, Gigabyte, Presitigio jm) mobiiltelefone.

Veebipoest 1a.ee saab valida telefone erinevate näitajate järgi, mh järgmiste alusel:

– ekraani suurus;

– kaamerad;

– tootja jne.

Veebipood 1a.ee pakub ka järelmaksuvõimalust ning võimalust esitada küsimusi toodete kohta.