KUIDAS OSTA KUVARIT?

veebipood  1aNagu ka telerite puhul, on arvuti kuvarite ehitamisel üle mindud LED- ja LCD-tehnoloogia rakendamisele. Nimetatud tehnoloogiate abil on võimalik toota parameetritelt õhukesi ja kergemaid monitore, mille pildikvaliteet on parem ja mis võtavad vähem voolu. Uue kuvari hankimisel oleks põhjust mõelda, millise tegevuse – töö või meelelahutuse – jaoks see ennekõike kasutusel on.
Monitori puhul on olulisteks näitajateks järgmised:
– ekraani mõõtmed;
– kuvari tüüp;
– ekraani eraldusvõime;
– reguleerimisvõimalused;
– reageerimise aeg.
LCD- ja LED-monitorid on mõlemad õhukesed monitorid, kuid tänu LED-taustvalgustusele on viimased veelgi õhemad, väiksema energiakulu ning parema pildikvaliteediga.
Kuvaril võib olla teatav paneelitüüp, mis sobib rohkem kontoritööks, mängimiseks või meediatöötluseks, ning sedagi asjaolu võiks seadme valimisel arvesse võtta. Kontoritöö ja mängude jaoks on soovitatav valida TN- ja MVA-liiki kiire reageerimisega paneel ning meediatöötluseks sobib paremini suurema reageerimisaja, kuid väga hea värviedastusega IPS-paneel.

Kuvarite ekraani mõõtmed võivad ulatuda 15 tollist kuni 46 tollini. Suurema ekraaniga kuvariga (alates 20 tolli) on töötamine hõlpsam, kuna ekraanile mahub korraga mitu akent. Kui esialgu võib suur ekraan tunduda harjumatu, siis pärast mõningast kasutamist võib tekkida raskusi väiksema ekraaniga töö tegemisel. Suurema kui 25-tolliste ekraanidega monitoride puhul võib olla raskusi kõige ekraanil oleva hoomamisega, kuid selliseid monitore eelistatakse meedia (mängude mängimise, filmide vaatamise) puhul.

Kuvari eraldusvõime väljendab maksimaalset võimalikku punktide arvu ekraanil ning reeglina mida suurem on see arv, seda väiksemaid üksikasju ja teravamat pilti kuvar kuvab.

Kuvaril peaks olema võimalik reguleerida kaldenurka ja kõrgust ning võimalusel ka horisontaalvaadet vertikaalvaateks.
Veebipoest 1a.ee saab osta erinevaid monitore. Kuvareid saab valida veebipoest 1a.ee järgmiste näitajate järgi:
– ekraani suurus ja resolutsioon,
– paneeli tüüp ja reageerimisaeg,
– tootja (Samsung, HP, Dell, Fujitsu) ja tüüp,
– lisad,
– füüsilised seadistused.

Veebipood 1a.ee pakub liisinguvõimalust ning ühtlasi on veebipoes iga toote juures võimalus poe spetsialistidega konsulteerida.