MILLE POOLEST ERINEVAD KLASSIKALISED JA NUTITELEFONID? 1A.EE

mobiiltelefonid 1a.eeMobiiltelefonid täidavad tänapäeval väga mitut rolli inimeste elus – nad on praktilised töövahendid, kuid aina suuremal määral ka meelelahutusvahendid ning aksessuaarid. Mobiiltelefoniturg pakub erinevaid seadmeid ja kõikidel kasutajatel peaks olema võimalik leida sobiv telefon enda jaoks.

Tüüp, ekraani suurus, rakenduste kasutamise võimalused, kaamera jm – need on mõned näited omadustest, mida mobiiltelefoni puhul hinnata.

Mobiiltelefonide erinevateks tüüpideks on puute-ekraaniga, liugurkonstruktsiooniga, klappkonstruktsiooniga ja klassikaline klahvidega tüüp. Tänapäeval on väga levinud puute-ekraaniga nutitelefonid, mis on samalaadsed arvutitega – need telefonid võimaldavad dokumentidega töötada, internetti pääseda, neisse saab programme alla laadida, neis on pildistamiseks ja filmimiseks kaamera.

Välimuselt võivad mobiiltelefonid olla erineva kaalu, värvi ja kujundusega. Klassikalistel, klapiga ja liuguriga mudelitel on üldjuhul väike ekraan (1,4–2,2 tolli). Puute-ekraanidega telefonide ekraanid on suuremad (2,4–6,3 tolli), kuna füüsiline klahvistik on neil asendatud virtuaalklaviatuuriga. Mobiiltelefoni kaal võib olla vahemikus 79,5–170 g. Telefonide korpused on üldjuhul mustad, valged või metallivärvi, kuid saadaval on ka muud värvi või mitmevärvilisi korpusi.

Nutitelefonide puhul on üheks näitajaks ka see, mis operatsioonisüsteemi seade kasutab. Levinumateks operatsioonisüsteemideks on Microsofti Windows, Apple’i iOS ja Google’i Android. Nende operatsioonisüsteemidega mobiiltelefonide jaoks on võimalik alla laadida spetsiaalselt nende süsteemide jaoks loodud rakendusi.

Puutetundliku ekraaniga nutitelefonide ekraanid võivad olla suured, kuid tasub selgitada välja, mis on seadme ekraani eraldusvõime. Üldiselt on ekraani pikslitihedus vahemikus 128 x 48 kuni 768 x 1280 ja sisuliselt, mida suurem on pikslitiheduse arv, seda selgemat pilti suudab seade edastada.

Protsessori võimsus on suurem nutitelefonidel, kuna seadmega peab olema võimalik avada suuremahulisi faile (nt meedia) või käitada korraga mitut rakendust.

Nutitelefonidel on sisseehitatud mälu (8–32 GB) ning Micro-SD-kaardi toega mobiilidel on võimalik mälumahtu suurendada täiendavalt 64 GB võrra.

Mobiiltelefonil kaamera olemasolu võib juba üpris tavaliseks pidada. Kallimatel mudelitel on nii tagumine kui ka eesmine kaamera, lihtsamatel mudelitel vaid tagumine kaamera. Põhikaameraks olev tagumise kaamera sensori suurus võib olla kuni 41 MP, täiendava kaamera ehk eesmise kaamera oma aga kuni 5 MP.

Mobiiltelefoni puhul on mõttekas, et seadmel oleks peamised juhtmeta ühenduse loomise võimalused, nagu Bluetooth, WiFi, 3G, ning vajalikud pordid.

Veebipoes müüakse erinevate tootjate (Apple, Samsung, Gigabyte, Presitigio jm) mobiiltelefone.

Veebipoe kodulehelt 1a.ee saab mobiiltelefone valida erinevaid filtreid (tootja, hind, operatsioonisüsteem, ekraani mõõtmed jne) kasutades.

Veebipoest 1a.ee saab osta tooteid liisinguga ja poe spetsialistidele võib esitada päringuid toodete kohta.