MILLE POOLEST ERINEVAD KLASSIKALISED JA NUTITELEFONID?

mobiiltelefonid 1a.eeMobiiltelefonid täidavad tänapäeval väga mitut rolli inimeste elus – nad on praktilised töövahendid, kuid aina rohkem ka meelelahutusvahendid ning aksessuaarid. Mobiiltelefoniturg pakub erinevaid seadmeid ja kõikidel kasutajatel peaks olema võimalik leida sobiv telefon enda jaoks.

Mobiiltelefoni puhul on peamisteks näitajateks järgmised:

– telefoni tüüp, kaal ja välimus;

– operatsioonisüsteem;

– põhiekraani mõõtmed ja resolutsioon;

– protsessori jõudlus;

– mälukaardi maht;

– kaamerad ja lisavõimalused.

Mobiiltelefonide erinevateks tüüpideks on puutetundliku ekraaniga, liugurkonstruktsiooniga, klappkonstruktsiooniga ja klassikaline klahvidega tüüp. Tänapäeval on populaarsed puute-ekraaniga nutitelefonid, mis töötavad nagu arvutid – need telefonid võimaldavad dokumentidega töötada, internetti pääseda, neisse saab programme alla laadida, neis on pildistamiseks ja filmimiseks kaamera.

Füüsilise välimuse poolest võivad telefonid olla mitmesuguse kaalu, värvi ja kujundusega. Klassikalistel, klapiga ja liuguriga mudelitel on üldjuhul väike ekraan (1,4–2,2 tolli). Puute-ekraanidega telefonide ekraanid on suuremad (2,4–6,3 tolli), kuna füüsiline klahvistik on neil asendatud virtuaalklaviatuuriga. Mobiiltelefoni kaal võib olla vahemikus 79,5–170 g. Mobiiltelefoni korpuse värv on tavaliselt must, valge või metallik, kuid saadaval on ka muud värvi või mitmevärvilisi korpusi.

Nutitelefonide puhul on üheks näitajaks ka see, mis operatsioonisüsteemi seade kasutab. Levinumateks operatsioonisüsteemideks on Microsofti Windows, Apple’i iOS ja Google’i Android. Nimetatud operatsioonisüsteemidega seadmete jaoks on võimalik alla laadida spetsiaalselt nende süsteemide jaoks loodud rakendusi.

Puute-ekraaniga nutitelefonide ekraanid võivad olla suured, kuid tasub uurida lähemalt, mis on seadme ekraani eraldusvõime. Tavaliselt on ekraani pikslitihedus vahemikus 128 x 48 kuni 768 x 1280 ja sisuliselt, mida suurem on pikslitiheduse arv, seda selgem on seadme pildiedastus.

Tavalise mobiiltelefoni protsessor ei pea olema võimas, kuid nutitelefonide puhul, mis peavad hakkama saama erinevate rakenduste käitamisega, peab see siiski piisavalt suutlik olema.

Nutitelefonidel on sisseehitatud mälu (8–32 GB) ning Micro-SD-kaardi toega mobiilidel on võimalik mälumahtu suurendada täiendavalt 64 GB võrra.

Tavapäraselt on mobiiltelefonidel vähemalt 1 kaamera (0,3–5 megapikslit). Nutitelefonide tagumise külje kaamera on tavaliselt võimsam (0,3–41 megapikslit) ja sellega saab nii teha pilte kui ka filmida ning olenevalt mudelist võib olemas olla ka välklamp. Esikülje kaamera on mõeldud fotode ja videokõnede tegemiseks.

Mobiiltelefoni puhul on mõttekas, et seadmel oleks peamised juhtmeta ühenduse loomise võimalused, nagu Bluetooth, WiFi, 3G, ning vajalikud pordid.

Veebipoest 1a.ee leiab nii sobiva mobiiltelefoni kui ka kõik vajalikud tarvikud- http://www.1a.ee/mobiil_telefonid/mobiiltelefonid

Veebipoe kodulehelt 1a.ee saab mobiiltelefone valida erinevaid filtreid (tootja, hind, operatsioonisüsteem, ekraani mõõtmed jne) kasutades.

Veebipoest 1a.ee saab osta tooteid liisinguga ja poe spetsialistidele võib esitada päringuid toodete kohta.