MIS TEEB KUVARIST MOODSA?

monitoridNagu ka telerite puhul, on arvuti kuvarite ehitamisel üle mindud LED- ja LCD-tehnoloogia rakendamisele. Nimetatud tehnoloogiate abil on võimalik toota parameetritelt õhukesi ja kergemaid kuvareid, mille pildikvaliteet on parem ja mis kulutavad vähem elektrit. Uue kuvari hankimisel oleks põhjust mõelda, millise tegevuse – töö või meelelahutuse – jaoks see ennekõike kasutusel on.

Monitori puhul on olulisteks parameetriteks seadme tüüp, ekraani resolutsioon, ekraani diagonaal, reageerimise aeg ning reguleerimise võimalus – need on mõned parameetrid, mida tasub kuvarit hankides arvesse võtta.

Nii LCD- kui ka LED-monitorid on kaasaegsed õhukesed kuvarid, kuid tänu LED-taustvalgustusele on viimased veelgi õhemad, väiksema energiakulu ning parema pildikvaliteediga.

Monitoril võib olla teatav paneelitüüp, mis sobib rohkem kontoritööks, mängimiseks või meediatöötluseks, ning sellega võiks ka arvestada seadme valikul. TN- ja MVA-liiki paneelid on kiire reageerimisega ja seega sobivad hästi mängude ja kontoritöö jaoks, IPS-paneelid on tänu väga heale värviedastusele sobivaks meediatöötluse jaoks.

Monitoride ekraani suurused on vahemikus 15 tollist kuni 46 tollini. Suurema ekraaniga kuvariga (alates 20 tolli) on töö tegemine hõlpsam, kuna ekraanil saab korraga töötada mitme rakendusega. Kui esialgu võib suur ekraan tunduda harjumatu, siis pärast mõningast kasutamist võib tekkida raskusi väiksemõõtmelisema ekraani juurde naasmisega. Väga suurte ekraanidega monitoride puhul (üle 25 tolli) võib olla raskusi kõige ekraanil kuvatu hoomamisega, kuid selliseid monitore eelistatakse mängude mängimiseks ja filmide vaatamiseks.

Mida suurem on monitori resolutsioon (maksimaalne võimalik punktide arv ekraanil), seda selgemat pilti monitor suudab näidata.

Monitori seadistamisel on oluline, et saaks kohandada kaldenurka ja kõrgust ning võimalusel ka horisontaalvaadet vertikaalvaateks.

Veebipoes 1a.ee on saadaval suurel hulgal erinevate tootjate (nt Samsung, AOC, Dell, Philips) kuvareid. Kuvareid saab valida veebipoest 1a.ee järgmiste näitajate järgi:

– ekraani suurus ja resolutsioon,

– paneeli tüüp ja reageerimisaeg,

– tootja (Samsung, HP, Dell, Fujitsu) ja tüüp,

– lisad,

– füüsilised seadistused.

Veebipood 1a.ee pakub liisinguvõimalust ning ostjal on võimalik veebi vahendusel poe spetsialistidelt toote kohta nõu küsida.