Mis on väikelaen?

väikelaenKõigil võib ette tulla olukordi, et tekib ootamatu rahanappus ja on hea teada, et pakutakse võimalust võtta vajadusel kiirlaenu.

Võid unustada pankades käimise – väikelaenu taotleda on võimalik ka kodust lahkumata. Praegusel ajal pakuvad laenu võtmise teenuseid ka muud asutused, mitte ainult pangad. Tänapäeva inimesed vajavad mõnikord natuke raha ka mõne väiksema asja muretsemiseks või lihtsalt suurema arve maksmiseks. Just taoliste väljaminekute korral tulebki appi väikelaen, mis aitab äkilisest rahahädast kergelt ja ruttu pääseda. Väikelaenud on mugavad ja kiired, soovitud raha laekub pangakontole väga ruttu. Laenu internetist pakuvad paljud kiire laenu, väikelaenu ja smslaenu firmad. Väikelaenud on teenused, mille  kasutusvõimalused on piiramatud ja laenuandjale ei ole vaja kulusid põhjendada.

Väikelaenu kasutegurid

Väikelaen on lihtne ja mugav võimalus laenu saamiseks. Väikelaen on tagatiseta laenu kategooria, mis lubab krediiti võtta ilma keeruka laenutaotlusprotsessita.

Väikelaenul on palju positiivseid külgi võrreldes tavalaenudega:

  • väikelaenu taotlemine on lihtne;
  • väikelaenu taotlemine käib kähku;
  • väikelaenude tingimused on kerged ja selged;
  • taotlemiseks on vaja vaid internetti, kus saab avalduse teha mugavalt ja kiiresti;
  • käendaja olemasolu väikelaenude jaoks ei vajata;
  • tagatist ei nõuta;
  • väikelaenude taotlemine on kliendisõbralik!

Enamjaolt on taotlemise tingimused võrdlemisi paindlikud.  Väikelaenude taotlused kiidetakse heaks tavajuhul päris kähku ning taotlemine on mugav.  Väikelaenusid on võimalik võtta mis tahes kohas üle maailma, kus iganes saab kasutada internetti. Väikelaenu võtmiseks on võimalik kasutada tahvelarvutit, tavalist arvutit või kas või nutitelefoni.

Tavaliselt on kiirlaenudel tõepoolest kehv kuulsus, sest leidub inimesi, kes tahavad laenata üha uuesti ja uuesti ning loomulikult tagasi maksta ei suuda. Vahel tuleb ette juhtumeid, kus klient võtab eelmise laenu maksmiseks teise laenu ja teeb seda uuesti. Sellise riskikäitumise pärast võib tõepoolest juhtuda, et võlgadest lahtisaamine on keeruline.

Väike laenud on erakorraline lahendus, mille kasutamist võiks kaaluda siis, kui sul on regulaarne sissetulek olemas, kuid on tekkinud ettenägematu kulu või rahanappus, mille kulgu sa ette ei teadnud.  Kahjuks kipub elu mõnikord selline olema ja ettenägematuid olukordi juhtub meil kõigil.

Ikkagi tuleb meeles pidada, et ka kiirlaen on oluline kohustus – taotlemisel tuleb enne hoolega mõelda.