MILLIST TAHVELARVUTIT VALIDA?

tahvelarvutiTänapäeval on tahvelarvutist saanud populaarne alternatiiv laua- ja sülearvutile. Töö tegemisel tahvelarvuti personaalarvutitele suurt konkurentsi ei paku, kuid meedia tarbimiseks sobib tahvelarvuti oma parameetrite poolest ideaalselt.

Kõige tähtsamateks tahvelarvutit kirjeldavateks parameetriteks on tahvelarvuti operatsioonisüsteem, riistvara, ekraani suurus ja ühendused.

Tahvelarvutid võib jagada operatsioonisüsteemi alusel järgmiselt: Apple’i iOS, Google’i Android ja Microsofti Windows operatsioonisüsteemil põhinevad seadmed. Apple’i operatsioonisüsteem on kasutusel vaid iPadides seadmetes. Androidi operatsioonisüsteem on kasutusel erinevate tootjate tahvelarvutites (mh Samsung, HP, Asus, Acer jt). Microsofti operatsioonisüsteem on uuem ning kasutusel vähem (mh Asus, Acer, Microsoft, Dell, Samsung). Tahvelarvuteid OSiga Windows 8 võib pidada töö tegemiseks kõige võimsamaks, sest nad hõlmavad kõiki personaalarvuti funktsioone. Windows 8-ga töötavad tahvelarvutid on kogukamad ja nendega kaasneb rohkem müra; töötamise jaoks on soovitatav kasutada lisaks ka hiirt ja klaviatuuri.

See milliseid rakendusi on võimalik tahvelarvutis kasutada, oleneb operatsioonisüsteemist. Apple’i iPadi jaoks on saadaval suurel hulgal mitmesuguseid rakendusi, kuid reeglina tuleb nende eest maksta. Androidi operatsioonisüsteemiga seadmete jaoks on olemas märkimisväärne Androidi rakenduste turg. Valik ei pruugi olla võrdväärne Apple’i tahvelarvuti jaoks mõeldud rakenduste valikuga, kuid see-eest on tasuta rakenduste valik vägagi suur. Microsofti operatsioonisüsteemi rakenduste valik on hetkel veel piiratud.

Kaamera, mälu, protsessor – need on peamisteks elementideks, millele tahvelarvuti riistvara osas tähelepanu pöörata. Mida võimsama protsessoriga on tegu, seda kiiremini suudab tahvelarvuti erinevaid rakendusi avada ja seda paremini hea kvaliteediga sisu mängitada. Suure jõudlusega seadmega paratamatult kaasnevad suurem energiakulu ning kõrgem hind. Turul on ajapikku ülekaalu saamas tahvelarvutid, mille protsessoril on rohkem kui 1 tuum ning mille jõudlus on suurem kui 1 GB. Operatiivmälumahud vahelduvad 512 MB–2 GB, kusjuures 1 GB võib hinnata minimaalseks nõudlikemate kasutajate jaoks. Tahvelarvutil võib olla kaks kaamerat – eesmine ja tagumine. Eesmine on üldiselt lihtsam (0,3–2,2 megapikslit) ja seda saab kasutada nii pildistamiseks kui ka videokõnede jaoks. Tagumine on võimsam (2–8 megapikslit) ning see on peamiseks pildistamise ja videote filmimise kaameraks. Turul on saadaval ka ühe kaameraga või kaamerateta tahvelarvuteid.

Tahvelarvuti ekraani suurus võib olla 7 tollist kuni 10,1 tollini. Mida suurem on ekraan, seda mugavam on sealt sisu tarbida.

Püsimälumaht võib tahvelarvutite puhul olla väga erinev, 4 kuni 64 GBni. Mälumahu suurendamiseks on võimalik kasutada Micro-SD-kaarti.

Tahvelarvuti puhul oleks ka väga hea, et saaks luua juhtmevabasid ühendusi (3G, WiFi, NFC, Bluetooth) ning oleks olemas vajalikud USB- ja HDMI-pesad.

Veebipoe 1a.ee valikus on mitmete erinevate tootjate tahvelarvuteid (HP, Samsung, Lenovo jt).

Veebipoest 1a.ee saab tahvelarvuteid valida järgmiste tehniliste omaduste järgi:

– tootja,

– ekraani mõõtmed ja eraldusvõime,

– operatsioonisüsteem, protsessor ja selle tuumad,

– sisseehitatud mälu ja operatiivmälu maht,

– kaamerad.

Veebipoes 1a.ee saab tasuda ka järelmaksu kasutades. Ühtlasi on veebipoe 1a.ee saidi kaudu võimalik esitada päringuid toodete kohta.