MILLIST TAHVELARVUTIT VALIDA?

tahvelarvutiLauaarvutile ja sülearvutile lisaks on tänapäeval üheks levinud valikuvariandiks veel ka tahvelarvuti. Erinevate loovülesannete täitmiseks tahvelarvuti personaalarvutitele märkimisväärset konkurentsi ei paku, kuid muude kui tööülesannete täitmiseks sobib tahvelarvuti oma parameetrite poolest ideaalselt.

Kõige tähtsamateks tahvelarvutit iseloomustavateks parameetriteks on tahvelarvuti operatsioonisüsteem, riistvara, ekraani suurus ja ühendused.

Tahvelarvutid võib jagada operatsioonisüsteemi alusel järgmiselt: Apple’i iOS, Google’i Android ja Microsofti Windows operatsioonisüsteemi kasutavad seadmed. iOS operatsioonisüsteemi kasutatakse ainult iPadides seadmetes. Google’i operatsioonisüsteem põhineb avatud platvormil ja sellest tulenevalt on selle kasutus rohkem levinud (mh Samsung, HP, Asus, Acer jt). Windowsi OS on suhteliselt uus ning selle kasutus ei ole veel laialt levinud (mh Microsoft, kuid ka Dell, Asus, Samsung jt). Kes soovib leida tahvelarvutit, millega saab ka töötada, siis tasub meeles pidada, et operatsioonisüsteemiga Windows 8 varustatud tahvelarvutid on sama võimekad kui personaalarvutid. Windows 8-ga töötavad tahvelarvutid on suuremad ja nendega kaasneb rohkem müra; töötamise jaoks on soovitatav kasutada lisaks ka hiirt ja klaviatuuri.

See milliseid rakendusi saab seadmesse laadida, oleneb operatsioonisüsteemist. Apple’i iPadi jaoks pakutakse suures valikus mitmesuguseid rakendusi, kuid reeglina tuleb nende eest eraldi maksta. Androidi operatsioonisüsteemiga seadmete jaoks on olemas märkimisväärne Androidi rakenduste turg. Valik ei pruugi olla samaväärne Apple’i tahvelarvuti jaoks mõeldud rakenduste valikuga, kuid see-eest on tasuta rakenduste valik väga suur. Kuna Microsofti OS on suhteliselt uus, siis ei ole selle rakenduste turg ja kasutajaskond veel piisavalt välja arenenud.

1a.ee tahvelarvutite riistvara puhul tuleb tähelepanu pöörata protsessorile, mälule ja kaamerale. Tahvelarvuti protsessori jõudlusest sõltub see, kui sujuvalt suudab seade meediafaile mängitada ning mitmesuguseid programme samal ajal käitada. Suure jõudlusega tahvelarvutiga paratamatult kaasnevad suurem energiakulu ning kõrgem hind. Turul on ajapikku ülekaalu saamas tahvelarvutid, mille protsessoril on rohkem kui üks tuum ning mille jõudlus on üle 1 GB. Tahvelarvuti operatiivmälumaht võib olla vahemikus 512 MBst kuni 2 GBni, kusjuures 1 GB võib lugeda optimaalseks nõudlikemate kasutajate jaoks. Tahvelarvutite puhul on levinud kahe kaamera kasutamine – üks seadme tagaküljel ja võimsam (2–8 megapikslit) pildistamiseks ja filmimiseks ning teine seadme ees ja nõrgem (0,3–2,2 megapikslit) videokõnede jaoks. Turult võib leida ka ainult tagumise kaameraga või kaamerateta seadmeid.

Tahvelarvuti ekraani suurused vahelduvad 7 tollist kuni 10,1 tollini. Suurema ekraaniga seadmest on loomulikult parem sisu tarbida. Siinkohal tuleb aga arvesse võtta kaasaskantavuse mugavust ning ka energiakulu, kuna suurem tahvelarvuti võtab rohkem ruumi ning selle toitevajadus on suurem.

Tahvelarvutite püsimälumaht on 4–64 GB, kuid üldjuhul on seda võimalik suurendada Micro-SD-kaardi abil.

Tahvelarvuti puhul oleks ka hea, et saaks luua juhtmevabasid ühendusi (3G, WiFi, NFC, Bluetooth) ning oleks olemas vajalikud USB- ja HDMI-pesad.

Veebipoe 1a.ee tootevalikus on mitmeid erinevaid tahvelarvuteid ja nende tarvikuid.

Veebipoest 1a.ee saab tahvelarvuteid valida nende ekraani suuruse ja resolutsiooni, protsessori ja selle tuumade arvu, operatsioonisüsteemi, mälumahtude, juhtmevabade ühendusvõimaluste, kaamerate ning hinna jm alusel.

Veebipood 1a.ee pakub ka liisinguvõimalust ning võimalust esitada küsimusi toodete kohta.