MILLIST TAHVELARVUTIT OSTA?

tahvelarvuti www.1a.eeTänapäeval on tahvelarvutist saanud populaarne laua- ja sülearvuti asendaja. Töö tegemisel tahvelarvuti laua- ja sülearvutile tõsist konkurentsi ei paku, kuid muude kui tööülesannete täitmiseks sobib tahvelarvuti oma kerge kaalu ja väikeste mõõtmete poolest väga hästi.

Tahvelarvutit peamiselt kirjeldavateks näitajateks on tahvelarvuti operatsioonisüsteem, riistvara, ekraani suurus ja ühendused.

Operatsioonisüsteemide osas on turul domineerivateks tootjateks praegu Apple (iOS), Google (Android) ja Microsoft (Windows). Apple’i operatsioonisüsteem on kasutusel ainult iPadides seadmetes. Google’i OS on avatud ja sellest tulenevalt on Androidi kasutus rohkem levinud (mh Samsung, HP, Asus, Acer jt). Microsofti OS on uuem ning kasutusel vähem (mh Asus, Acer, Microsoft, Dell, Samsung). Tahvelarvuteid OSiga Windows 8 võib pidada töö tegemiseks kõige võimsamaks, sest neil on kõik funktsioonid, mis süle- või lauaarvutil. Windows 8-ga töötavad tahvelarvutid on suuremad ja tekitavad rohkem müra; töötamise jaoks on soovitatav muretseda lisaks hiir ja klaviatuur.

Operatsioonisüsteem paneb paika ka selle, milliseid rakendusi on võimalik tahvelarvutisse laadida. Apple’i iPadi jaoks pakutakse suurel hulgal igasuguseid rakendusi, kuid need on tavaliselt tasulised. Androidi OSiga tahvelarvutite jaoks on olemas päris suur Androidi rakenduste turg. Androidi rakenduste valik võib Apple’i rakenduste valikule veidi alla jääda, kuid see-eest on tasuta rakenduste valik väga suur. Kuna Microsofti operatsioonisüsteem on võrdlemisi uus, siis ei ole selle kasutajate ega rakenduste turg veel piisavalt välja arenenud.

Tahvelarvutite riistvarast rääkides tuleb tähelepanu suunata protsessorile, mälule ja kaamerale. Tahvelarvuti protsessori võimsusest on tingitud see, kui sujuvalt suudab seade meediafaile mängitada ning mitmesuguseid rakendusi samal ajal käitada. Suure jõudlusega seadmega paratamatult kaasnevad suurem energiatarve ning kallim hind. Turul on tasahilju ülekaalu saamas tahvelarvutid, mille protsessoril on rohkem kui 1 tuum ning mille võimsus on suurem kui 1 GB. Tahvelarvuti operatiivmälumaht võib olla vahemikus 512 MB–2 GB, kusjuures 1 GB võib lugeda optimaalseks nõudlikemate kasutajate jaoks. Tahvelarvutite puhul on levinud mobiiltelefonidele sarnane kaamerate paigutus – üks seadme tagaküljel ja võimsam (2–8 megapikslit) fotode tegemiseks ning teine seadme ees ja nõrgem (0,3–2,2 megapikslit) videokõnede jaoks. Turul on saadaval ka ainult tagumise kaameraga või kaamerateta seadmeid.

Tahvelarvuti ekraani suurused vahelduvad 7 tollist kuni 10,1 tollini. Mida suurem on ekraan, seda mugavam on sealt sisu vaadata.

Püsimälumaht võib tahvelarvutite puhul erineda, 4 kuni 64 GBni. Mälumahtu saab suurendada Micro-SD-kaardi abil.

Lisavõimalustega seoses tasub silmas pidada, kas tahvelarvutil on olemas vajalikud pordid (HDMI, USB) ning kas seadmega saab luua juhtmeta ühendusi (3G, WiFi, NFC, Bluetooth).

Veebipoe 1a.ee valikus on mitmete erinevate tootjate, nagu Samsung, Acer jt, tahvelarvuteid- http://www.1a.ee/arvutitehnika/tahvelarvutid

Veebipoest 1a.ee saab tahvelarvuteid valida nende hinna, tootja, operatsioonisüsteemi ja selle versiooni, ekraani suuruse, resolutsiooni, protsessori ja selle tuumade arvu, operatiiv- ja sisseehitatud püsimälu, WiFi, 3G- ja 4G-toe, kaamerate jm alusel.

Veebipoes 1a.ee saab tasuda ka järelmaksu kasutades. Ühtlasi on veebipoe 1a.ee saidi kaudu võimalik esitada päringuid toodete kohta.