MILLEST LÄHTUDA UUE MOBIILTELEFONI VALIKUL?

telefonidMobiiltelefonide valik on tänapäeval väga suur – alates klassikalistest telefonidest kuni puute-ekraanidega nutitelefonide ning nutitelefonide ja tahvelarvutihübriidideni.

Tüüp, ekraani suurus, rakenduste kasutamise võimalused, kaamera jm – need on mõned näited omadustest, mida mobiiltelefoni puhul hinnata.

Telefonid erinevad teineteisest  oma konstruktsiooni poolest ning neid annab liigitada järgmiselt: puute-ekraaniga, liugurkonstruktsiooniga, klappkonstruktsiooniga ja klassikaline klahvidega tüüp. Tänapäeval on populaarsed puute-ekraaniga nutitelefonid, mis on samalaadsed arvutitega – nendega saab internetti kasutada, dokumente luua, avada ja redigeerida, erinevaid meediafaile avada ja mängitada, neis on kaamera pildistamiseks ja filmimiseks ning videokõnede tegemiseks ning neisse saab rakendusi laadida.

Välimuselt võivad mobiiltelefonid olla mitmesuguse kaalu, värvi ja disainiga. Klassikalist, klapiga ja liugurtelefonidel on üldjuhul väike ekraan (1,4–2,2 tolli). Puutetundlike ekraanidega telefonide ekraanid on suuremad (2,4–6,3 tolli) tänu virtuaalklaviatuuri kasutamisele klahvistiku asemel. Mobiiltelefoni raskus võib olla vahemikus 79,5–170 g. Mobiiltelefoni korpuse värv on tavaliselt must, valge või metallik, kuid saadaval on ka muid värve või mitmevärvilisi korpusi.

Nutitelefonide puhul võib rolli mängida see, mis operatsioonisüsteemiga seade töötab. Levinumateks operatsioonisüsteemideks on Google’i Android, Apple’i iOS ja Microsofti Windows. Nende operatsioonisüsteemidega mobiiltelefonide jaoks on võimalik internetist alla laadida spetsiaalselt nende süsteemide jaoks loodud rakendusi.

Puute-ekraaniga telefoni puhul on oluliseks parameetriks ekraani suurusele lisaks ka ekraani eraldusvõime (alates 128 x 48 kuni 768 x 1280). Mida suurem on eraldusvõime, seda detailsemalt suudetakse ekraanil kuvada visuaalmeediafaile.

Nutitelefonide võimsus on suurem, kuna seadmega peab olema võimalik avada suuremahulisi faile (nt meedia) või käitada korraga mitut funktsiooni.

Nutitelefonidel on sisseehitatud mälu (8–32 GB) ja paljudel telefonidel on seda võimalik suurendada Micro-SD-kaardiga (kuni 64 GB).

Tavapäraselt on mobiiltelefonidel vähemalt 1 sisseehitatud kaamera (0,3–5 megapikslit). Nutitelefonide tagumine kaamera on tavaliselt võimsam (0,3–41 megapikslit) ja sellega saab nii teha pilte kui ka filmida ning sõltuvalt mudelist võib olemas olla ka välklamp. Eesmine kaamera on mõeldud fotode ja videokõnede tegemiseks.

Mobiiltelefoni puhul on mõttekas, et seadmel oleks peamised juhtmeta ühenduse loomise võimalused, nagu Bluetooth, WiFi, 3G, ning vajalikud pordid.

Veebipoes müüakse erinevate tootjate (nt Nokia, Samsung, Sony, Apple) mobiiltelefone.

Veebipoest 1a.ee saab valida telefone erinevate näitajate järgi, mh järgmiste alusel:

– operatsioonisüsteem;

– kaamerad;

– mälumahud jne.

Veebipoest 1a.ee saab osta tooteid liisinguga ja poe spetsialistidele võib esitada päringuid toodete kohta.