MILLE POOLEST PERSONAALARVUTID ERINEVAD?

personaalarvutidLauaarvutite kasutamine ei ole taandumas sülearvutite ja tahvelarvutite võidukäigust hoolimata. Andmesisestus ja sisu redigeerimine, professionaalne meediatöötlus – need on mõned näited ülesannetest, mida on vaieldamatult mugavam täita personaalarvutit kasutades.

Mis põhimõtete järgi lauaarvutit osta?

Protsessori võimsust, operatiivmälu ja kõvaketta mahtu ning videokaarti võib lugeda lauaarvuti põhimisteks parameetriteks.

Esimeseks asjaks, mille peale tuleb mõelda, on see, et mille jaoks lauaarvutit hakatakse kasutama, kas tööks või meelelahutuseks.

Lihtsamate koduste tegevuste jaoks, nagu internetis otsingute tegemine ja suhtlemine, dokumentide loomine, lihtsamate mängude mängimine, piisab, kui on lihtsama jõudlusega protsessor (nt Intel i3), tavapärase mahuga operatiivmälu (kuni 4 GB) ja kõvaketas (500 GB).

Spetsiaalsete programmide käitamise korral võib juba vajalikuks osutuda parema jõudlusega protsessor (nt Intel i5) ning suurema mahuga operatiivmälu (8 GB) ja kõvaketas (500–1000 GB).

Arvutimängud võivad tänapäeval olla väga suuri ressursse nõudvad ning nende jaoks oleks vaja hea jõudlusega protsessorit (i5 või i7) ning mahukamat operatiivmälu (8 GB) ja kõvaketast (500–1000 GB).

Mängude mängimiseks oleks hea ka spetsiaalse videokaardi olemasolu Võimsa graafikaga mängudest suurema naudingu saamiseks oleks tarvilik ka eraldi videokaardi olemasolu (nt vähemalt Radeon HD 7850).

Kelle jaoks ruumi säästmine on oluline, võivad kaaluda all-in-one-tüüpi arvuti ehk kõik ühes arvuti hankimist. Kõik ühes arvuti on üldjuhul kuvar, millesse on integreeritud nii protsessor kui ka kõvaketas. Sellised arvutid on pigem sobilikud koju, kuna võtavad vähe ruumi ja nende jõudlus ei pea olema väga suur, kuid samas võib turult leida ka piisava võimsusega kõik ühes personaalarvuteid, mis saavad suurepäraselt hakkama ka igasuguste eriülesannetega.

Turul on saadaval arvuteid nii eelinstallitud tarkvaraga kui ka ilma. Osta saab nii operatsioonisüsteemita personaalarvuteid kui ka eelinstallitud Windowsi, Linuxi või DOSi operatsioonisüsteemiga seadmeid. Valida saab ka veel erinevate funktsioonidega kettaseadmete vahel – CD lugeja/kirjutaja, DVD lugeja/kirjutaja, Blu-Ray lugeja/kirjutaja.

Veebipood 1a.ee toodete hulgas on pakkuda erinevaid erinevaid lauaarvuteid. Veebipoest 1a.ee saab personaalarvuteid valida järgmiste omaduste alusel:

– protsessor;

– mälumahud;

– kettaseadmed;

– operatsioonisüsteem.

Veebipood 1a.ee pakub ka liisinguvõimalust ning võimalust esitada küsimusi toodete kohta.