MILLE POOLEST ERINEVAD KLASSIKALISED JA NUTITELEFONID?

mobiiltelefonidMobiiltelefonide valik on tänapäeval väga mitmekesine – alates klassikalistest mobiiltelefonidest kuni puute-ekraanidega nutitelefonide ning väga suurte ekraanidega nutitelefonideni.
Mobiilide kõige tähtsamad näitajad võib laias laastus kategoriseerida järgmiselt – välimus (ekraani suurus, telefoni tüüp, kaal), võimsus (protsessor, mälumahud) ja lisavõimalused (operatsioonisüsteemi liik, kaamera).
Mobiiltelefonid erinevad teineteisest  oma konstruktsiooni poolest ning neid annab liigitada järgmiselt: klassikaline klahvidega tüüp, klappkonstruktsiooniga tüüp, liugurkonstruktsiooniga tüüp ja puutetundliku ekraaniga tüüp. Tänapäeval on väga levinud puute-ekraaniga nutitelefonid, mis pakuvad mitmeid sarnaseid funktsioone arvutitega – need telefonid võimaldavad dokumentidega töötada, internetti pääseda, neisse saab programme alla laadida, neis on pildistamiseks ja filmimiseks kaamera.
Välimuselt võivad telefonid olla mitmesuguse kaalu, värvi ja kujundusega. Klassikalistel, klapiga ja liuguriga mudelitel on ekraani suurus väike (1,4–2,2 tolli). Puutetundlike ekraanidega telefonide ekraanid on suuremad (2,4–6,3 tolli) tänu virtuaalklaviatuuri kasutamisele klahvistiku asemel. Mobiiltelefoni kaal jääb tavaliselt vahemikku 79,5–170 g. Mobiiltelefoni korpuse värv on tavaliselt must, valge või metallik, kuid saadaval on ka muud värvi või mitmevärvilisi korpusi.
Nutitelefonide puhul on üheks näitajaks ka see, mis operatsioonisüsteemiga seade töötab. Levinumateks operatsioonisüsteemideks on Microsofti Windows, Apple’i iOS ja Google’i Android. Nimetatud operatsioonisüsteemidega seadmete jaoks on võimalik internetist alla laadida spetsiaalselt nende süsteemide jaoks loodud rakendusi.
Puutetundliku ekraaniga mobiiltelefoni puhul on oluliseks näitajaks ekraani suurusele lisaks ka ekraani resolutsioon (alates 128 x 48 kuni 768 x 1280). Mida suurem on eraldusvõime, seda detailsemalt suudab seade näidata visuaalmeediafaile. http://www.1a.ee/mobiil_telefonid/mobiiltelefonid
Nutitelefonide võimsus on suurem, kuna seadmega võidakse avada suuremahulisi faile (nt meedia) või käitada korraga mitut funktsiooni.
Nutitelefonidel on sisseehitatud mälu (8 kuni 32 GB) ja paljudel versioonidel on seda võimalik suurendada Micro-SD-kaardiga (kuni 64 GB).
Tavapäraselt on telefonil vähemalt 1 kaamera (0,3–5 megapikslit). Nutitelefonide tagumise külje kaamera on tavaliselt võimsam (0,3–41 megapikslit) ja sellega saab nii teha pilte kui ka filmida ning olenevalt mudelist võib olemas olla ka välklamp. Esikülje kaamera on mõeldud fotode ja videokõnede tegemiseks.
Mobiiltelefoni puhul on mõttekas, et seadmel oleks peamised juhtmeta ühenduse loomise võimalused, nagu Bluetooth, WiFi, 3G, ning vajalikud pordid.
Veebipoest 1a.ee leiab nii sobiva mobiiltelefoni kui ka kõik vajalikud tarvikud.
Veebipoest 1a.ee saab valida telefone erinevate näitajate järgi, mh järgmiste alusel:
– operatsioonisüsteem;
– kaamerad;
– mälumahud jne.
Veebipood 1a.ee pakub ka järelmaksuvõimalust ning võimalust esitada küsimusi toodete kohta.