KUIDAS TAHVELARVUTIT VALIDA?

arvutid  1a.eeLisaks lauaarvutile ja sülearvutile on praegu üheks populaarseks alternatiiviks veel ka tahvelarvuti. Töö tegemisel tahvelarvuti personaalarvutitele suurt konkurentsi ei paku, kuid meedia tarbimiseks sobib tahvelarvuti oma kerge kaalu ja väikeste mõõtmete poolest ideaalselt.

Tahvelarvutite tehnilistest omadustest tuleks järgmistele kõige enam tähelepanu pöörata:

– riistvara,

– ekraanisuurus ja resolutsioon,

– ekraani suurus ja resolutsioon,

– täiendavad võimalused.

Operatsioonisüsteemide poolest on turuliidriteks praegu Apple (iOS), Google (Android) ja Microsoft (Windows). iOS operatsioonisüsteemi kasutatakse ainult iPadides seadmetes. Google’i operatsioonisüsteem on avatud ja seega on selle rakendamine laiem (mh Samsung, HP, Asus, Acer jt). Windowsi operatsioonisüsteem on suhteliselt uus ning selle kasutus ei ole veel laialt levinud (mh Microsoft, kuid ka Dell, Asus, Samsung jt). Kes soovib leida tahvelarvutit, millega saab ka töötada, siis tasub meeles pidada, et operatsioonisüsteemiga Windows 8 varustatud arvutid on sama võimekad kui sülearvutid. Tulen valmis olla, et selle OSiga seadmed on raskemad ja häälekamad ning et töötamiseks oleks vajalik ühendada klaviatuur ja hiir.

See milliseid rakendusi saab seadmesse laadida, oleneb operatsioonisüsteemist. Apple’i iPadi jaoks pakutakse hulgaliselt igasuguseid rakendusi, kuid üldjuhul tuleb nende eest maksta. Androidi operatsioonisüsteemiga seadmetele sobivad vaid Androidi rakendused ning nende turg on ühtlasi päris suur. Valik ei pruugi olla võrdväärne Apple’i tahvelarvuti rakenduste valikuga, kuid rohkem on saadaval tasuta rakendusi. Kuna Windowsi operatsioonisüsteem on suhteliselt uus, siis ei ole selle rakenduste ega kasutajate turg veel piisaval määral välja areneda jõudnud.

Tahvelarvutite riistvarast rääkides tuleb keskenduda protsessorile, mälule ja kaamerale. Tahvelarvuti protsessori võimsusest on tingitud see, kui sujuvalt suudab tahvelarvuti meediafaile taasesitada ning mitmesuguseid programme samal ajal käigus hoida. Võimsa tahvelarvutiga käib kokku suurem energiakulu ning kõrgem hind. Praeguseks on juba tavaline, et protsessori jõudlus on üle 1 GHz (1 GHz on piisav HD-kvaliteediga meedia vaatamiseks) ning et protsessoril on enam kui 1 tuum. Üldiselt hinnatakse, et 1 GB operatiivmälu jaoks on piisav, et normaalselt käitada põhirakendusi Poodidest võib leida seadmeid, mille operatiivmälu jääb vahemikku 512 MB–2 GB. Seadmel võib olla kaks kaamerat – eesmine ja tagumine. Eesmine on reeglina lihtsam (0,3–2,2 megapikslit) ja seda saab kasutada nii pildistamiseks kui ka videokõnede jaoks. Tagumine on võimsam (2–8 megapikslit) ning see on peamiseks pildistamise ja videote filmimise kaameraks. Turul on saadaval ka ainult tagumise kaameraga või kaamerateta tahvelarvuteid.

Tahvelarvuti ekraani suurus võib olla 7 tollist kuni 10,1 tollini. Suurema ekraaniga tahvelarvutist on muidugi parem sisu vaadata. Siinkohal tuleb aga arvestada kaasaskantavuse mugavust ning ka energiakulu, kuna suurem seade võtab rohkem ruumi ning selle toitevajadus on suurem.

Püsimälumaht võib seadmete puhul erineda, 4 kuni 64 GBni. Mälumahtu saab suurendada Micro-SD-kaardi abil.

Lisavõimalustega seonduvalt tasub jälgida, kas tahvelarvutil on olemas vajalikud pordid (HDMI, USB) ning kas seadmega saab luua juhtmeta ühendusi (3G, WiFi, NFC, Bluetooth).

Veebipoes 1a.ee on pakkuda mitmeid erinevaid tahvelarvuteid ja nende tarvikuid.

Veebipoest 1a.ee saab tahvelarvuteid valida järgmiste tehniliste omaduste järgi:

– tootja,

– ekraani mõõtmed ja eraldusvõime,

– protsessor ja operatsioonisüsteem,

– sisseehitatud mälu ja operatiivmälu maht,

– kaamerad.

Veebipood 1a.ee pakub ka liisinguvõimalust ning võimalust esitada küsimusi toodete kohta.